4 Şubat 2011 Cuma

Tasarımcı AnnelerLauren, oğlu Christian için oldukça hoş bir oda tasarlamış. Bizim ülkemizde yaygın olan "çocuk odası" anlayışından daha farklı özellikler sergileyen bu odayı tasarımı ve farklı olmayı seven anneler için yayınlıyoruz.


Duvarları süsleyen çerçeveler, evlerimizin yaşanmışlığını ve ruhunu ortaya koyuyor aslında. Lauren, oldukça ucuza mâl ettiği ve yatakla aynı renge boyadığı bu çerçevelerin içine hayvan figürleri yerleştirmiş. Böylece odada önemli bir odak noktası oluşturmuş. Bir hikaye kitabının sayfalarını da kullanarak böyle bir tasarım yapabilirsiniz. Hem çocuğunuz için eğlenceli, hem de görsel olarak zengin bir seçim yapmış olursunuz.


Kara tahtalar ya da yeşil tahtalar çocuklarımızın uzunca vakit geçirebilecekleri önemli aktivite alanları. Burada odaya hakim olan renk ve desenlerle uyumlu yapılan seçim ve kitaplar için üretilen sıradışı çözüm göze çarpıyor.


Kitaplık, hem rengi hem de tarzıyla odaya inanılmaz bir enerji vermiş. Her biri ayrı gibi görünen ama bir araya geldiklerinde aralarında hoş bir ahenk oluşan bu mobilyalar oldukça ekonomik yollardan temin edilmiş. Yerde duvardan duvara yeşil çizgili bir halı var. Perdeler ise, odanın oluşmasında ilham kaynağı olmuş. Detaylı bilgi için Lauren'in zevkle takip edilen bloguna göz atabilirsiniz.

1 yorum:

Kon-Tiki (Ashley) dedi ki...

Abi hiç anlamıyorum bizim Türk çocuklarında mı analarında mı sorun var. Böyle bir oda bizim ülkemizde ki bir cocukta olsa yüz cocuktan 80i dolaplara tırmanır o merdiven şeklindeki kitaplığın tepesine çıkar anasını bağırtır :D Ve duvar da o çerceveler kalırmı bilmiyorum :D