3 Ocak 2011 Pazartesi

Alternatif Gardroplar


Çocuğunuz için harika bir oda hazırlamak istiyorsanız, çuvalla para harcamanıza gerek yok. Herkes kendi bütçesine uygun, başarılı tasarımlar yapabilir. Önemli olan bu konuda bilgi sahibi olmak ve bol bol örnek incelemek. Hepimiz dekorasyon konusunda uzman olmayabiliriz ama kendi evimiz için ideal olanı seçebiliriz.
Yukarıdaki fotoğrafta depolama alanı olarak seçilen sarı dolaplar, spor komplekslerinde rastlanılan türlerden. Ama bu dışı küçük içi büyük dolaplar hem estetik görünümleri -çeşitli renk seçenekleriyle- hem de kapladıkları az alan nedeniyle tercih edilmeyi hakediyorlar. Üstelik çocuğunuz bir genç olmaya başladığında odasını değiştirdiğinizde bu dolap bir aksesuar haline bile gelebilir. Dilerseniz odasından çıkarır, antrede ayakkabılık olarak kullanırsınız. Bu tamamen size kalmış!

Açık raf üniteleri ve sepetler, iyi seçilmiş fotoğraf ve resimlerden oluşan çerçeveler bir odanın havasını değiştiren önemli unsurlar. Bunlar için büyük masraflar yapılması da gerekmiyor. Özellikle ilk yıllarda çocuk için ne kadr boş alan varsa o kadar iyi bir ortam hazırlanmış demek oluyor. Dilediğince emeklesin, koşsun, yuvarlansın. Odada mobilyalar değil, çocuklarımız yaşasın.