16 Aralık 2010 Perşembe

Kayra'yı Bekleyen Oda

 Bazı insanlar hobilerini meslek haline getirmişlerdir. Aysun Hanım da bu şanslı insanlardan biri. Tasarım onun tüm hayatını kaplamış. Bu alanda ne kadar zevk ve birikim sahibi olduğunu ise, blogunda yayınladığı fotoğraflarda görmek mümkün.

Odaya dair her detayı uzun uzun düşündüğünü ve araştırdığını belirten Aysun Hanım, ortaya iyi bir şeyler koymak için önce zihinsel, sonra da pratik olarak nasıl bir yol izlemek gerektiğinin ipuçlarını veriyor bize.
Benzer tercihler yapmak isteyen anneler olabileceği için, kullanılan markaların isimlerini vermeyi de ihmal etmiyor.

Mobilya : Lego bebe

Perde, cibinlik ve sedir pufu : Persan
Yastıkar, nevresim : Zara home
Duvar kağıdı: Jacadi

Bebekler için tasarlanan mobilyalar genelde renkli ve figürlerle dolu oluyor, oysa mobilyada tek ve sade bir renk seçmek, aksesuarlarla odaya hareket katmak oldukça önemli ve işlevsel bir çözüm. Böylece ilerleyen zamanlarda da kullanılabilen, değiştirilen birkaç küçük parçayla yeni bir odaya dönüşebilen tasarımlar yapmak mümkün. Aysun Hanım, bu bakış açısına sahip olduğu için bu sade mobilyaları bulmakta zorlandığını belirtiyor.


Bu sade ve huzur dolu ortama doğmayı bekleyen Kayra'ya sağlıklı bir yolculuk, Aysun Hanım'a da onunla birlikte mutlu bir yaşam diliyoruz. Çocuklarımızla yaşayan, nefes alan yeni bir mekanda buluşmak üzere.

3 yorum:

3kişilikDünyam dedi ki...

Çok faydalı bir post oldu benim için, haftaya oğlumun oda takımı gelecek ve biz dekorasyona başlayacağız. Teşekkürler :)

Aysun Karaalioğlu dedi ki...

Biz kayrama , kayram odasına kavustu bile, odamızı paylaştığınız için teşekkür ederiz.
anne adaylarına yardımcı olabildiysem ne mutlu:) ne de olsa ben de boyle sitelerden edindiğim fikirlerle olusturdum odamızı...

El Yapımı Ahşap Oyuncak MU dedi ki...

Blogumuza Bekleriz;

El Yapımı Ahşap Oyuncak Mu;

http://oyuncakmu.blogspot.com/

Bedia & Emre